Jak uruchomić JIRE w 3 krokach ?

JIRA, będąca często uznawaną za standard w branży IT, pełni funkcję narzędzia do organizacji pracy i zarządzania projektami. W celu zweryfikowania nowych funkcjonalności pod kątem użyteczności i minimalizacji negatywnego wpływu na istniejącą instancję systemu JIRA, często potrzebujemy testowej instancji tego narzędzia. Aby założyć własną instancję testową systemu JIRA w wersji Trial Premium, musimy przejść przez kilka kroków.
Poniżej przedstawiam szczegółowe instrukcje dotyczące procesu „Jak uruchomić JIRĘ w 3 krokach”:
  • KROK 1 – Utworzenie konta: Na stronie producenta JIRY znajdź formularz rejestracyjny (https://id.atlassian.com/signup) i wypełnij wymagane informacje, takie jak adres e-mail. Adres e-mail, który podasz, będzie wykorzystany zarówno do założenia konta na stronie producenta, jak i do późniejszego utworzenia instancji systemu JIRA. Na  Twoją skrzynkę pocztową przyjdzie mail potwierdzający założenie konta który należy potwierdzić wraz nadaniem hasła
  • KROK 2 -Uruchomienie instancji testowej: Po założeniu konta, przechodzimy do utworzenia naszej instancji testowej poprzez wygenerowanie własnej licencji.  Nazwa naszej instancji JIRY musi być unikalna w przeciwnym wypadku nie pozwoli nam na jej utworzenie.
  • KROK 3 (OPCJONALNY) – Zmiana JIRY na wersję Premium: Po założeniu testowej jiry jest ona domyślnie uruchomiona w wersji free która przeznaczona jest dla 10 użytkowników i ma ograniczenia funkcjonalne. Aby uruchomić wersję Premium która posiada np. Roadmape należy skorzystać z poniższych wskazówek.

Share This Post!